Alışveriş Sitesi Kurmak

Alan Adı Uzantıları ve Anlamları

Alışveriş Sitesi Yapmak
Giyim Alışveriş Siteleri Takı Alışveriş Sitesi Çiçekçi Siteleri Elektronik Alışveriş Siteleri Bebek Siteleri Beyaz Eşya Siteleri

Alışveriş Sitesi Kurmak   >  Alan Adı

            Alan Adı Nasıl Yönlendirilir             Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Alan Adı Önerileri             Alan Adı Uzantıları ve Anlamları

Alan Adı Uzantıları ve Anlamları

Alan Adı UzantılarıAlışveriş Sitelerinde en çok kullanılan Alan Adı uzantıları;
- .com İsteyen herkes satın alabilir. Commercial yani ticaret kelimesinin kısaltmasıdır.
- .com.tr: Sadece Türkiye` de satılan versiyonudur. Şirket adınız ya da marka tesiclinizde almak istediğiniz alan adı geçmelidir. ...

Alan Adı Uzantısı Alan Adı Anlamı Alan Adı Ortalama Yıllık Fiyatı Herekli Evrak veya belge
.com İsteyen herkes alabilir. İlk gelen alır prensibi ile ilk satın alan kişininidir. Commercial (ticari) kelimesinin kısaltılmasıdır. Ticari içerikli siteler için en ideal uzantıdır. Tüm dünyada kullanılan yaygın alan adları .com dur. 19 TL / yıl Evrak ya da belge gerektirmez.
.com.tr .com gibi ticari kuruluşlar için Türkiye de kullanılan uzantıdır. Türkiye de kurulu Ticaret odalarına kayıtlı olmanız gerekir. Ya da alacağınız alan adını içeren marka tescili gerekli. 25 TL / yıl Ticaret odası kayıt belgesi ya da marka tescili.
.org İngilizce "organization" ın kısaltmasıdır. Dernek veya ticari olmayan organizasyonlar kullanırlar. İsteyen herkes her amaç için kullanabilir. İlk satın alan kişiye aittir. 19 TL / yıl Bir evrak yada belge gerekli değil.
.org.tr Ticari amaç gütmeyen dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşları bu uzantılı alan adını satın alabilirler. 19 TL / yıl Kuruluş kanunu veya vakıf senedi veya dernek tüzüğü.
.net İsteyen herkes alabilir. İngilizce "network" ün kısaltmasıdır. Bilgisayar ve hosting firmaları için kurgulanmıştır. 19 TL / yıl Belge, evrak gerekmez.
.biz İsteyen herkes alabilir. İngilizce "business" ün kısaltmasıdır. .com alan adına alternatif olarak düşünülmüştür. .com kadar yaygın değildir.  19 TL / yıl Belge, evrak gerekmez.
.k12.tr Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve orta öğretim okulları ile, yine valiliklere bağlı özel liseler kullanabilir. 5 TL / yıl Okul olduğuna dair evrak
.gen.tr Aile veya kişiler için tasarlanmış olup isteyen herkes bu uzantılı alan adı satın alıp web sitesi yaptırabilir. .tr uzantılı alan adlarının satışı odtü tarafından yapılır. 15 TL / yıl Evrak ya da belge gerekli değil.
.web.tr Metu tarafından açılmış web.tr uzantısını isteyen herkes satın alabilir. Google bu uzantıyı beğendiğinden bir çok firma branşları için bu alan adlarını tercih etmekte.   15 TL / yıl Herhangi bir evrak , belge şart değil. 

Alışveriş Sitesi Alan Adı

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Alan Adı Önerileri

Alan Adı Nasıl Yönlendirilir

Alan Adı Nedir, Nasıl Alınır

Alan Adı Uzantıları ve Anlamları

Alışveriş Sitesi Kurmak    |    Alışveriş Siteleri    |    Satış Sitesi    |    e-ticaret    |    Alışveriş Sitesi    |    e-ticaret Paketleri    |    Alan Adı    |