Alışveriş Sitesi Kurmak

Alışveriş Sitesi Kurmanın Maliyeti

Alışveriş Sitesi Yapmak
Giyim Alışveriş Siteleri Takı Alışveriş Sitesi Çiçekçi Siteleri Elektronik Alışveriş Siteleri Bebek Siteleri Beyaz Eşya Siteleri

Alışveriş Sitesi Kurma   >  Alışveriş Sitesi

            Ucuz Alışveriş Sitesi Kurma             İyi Bir Alışveriş Sitesinde Bulunması Gereken Teknik Özellikler             Alışveriş Sitesi Hazırlama

Alışveriş Sitesi Kurmanın Maliyeti

Yeni bir alışveriş sitesinin kurma maliyeti 2 şekilde oluşur.
1- Alışveriş Sitesi Kurma Başlangıç Maliyeti
2- Alışveriş Sitesi Yönetme Maliyeti.
Alışveriş sitesinin takribi aylık maliyeti 60 TL civarındadır. Bu sistemde ön ödeme yapmanıza da gerek yoktur.

Alışveriş Sitesi Maliyetleri

Alışveriş Sitesi için almanız gereken hizmetler ve maliyetleri;

1- Alan adı (yıllık alan adı maliyeti ortalama 20 TL)

2- Hosting (Ziyaretçi sayısına, trafiğe göre değişmekle beraber kaliteli bir e-ticaret hostingi için aylık maliyet minimum 20 TL civarındadır.)

3- SSL (Sitenizde sanal pos ile kredi kartı tahsiları yapmak için yıllık ortalama 80 TL maliyet)

4- Size özel , sizin renk ve logonuza , sektörünüze özel alışveriş sitesi tasarımı  (Başlangıç maliyetine girer , firmalara göre değişkenlik gösterir ancak minimum özgün tasarım maliyeti 600 TL civarındadır)

5- Kaliteli ve hızlı çalışan, güvenlik açığı bulunmayan , sql tabanlı , güncellenip geliştirilebilen ve en önemlisi gelişmiş arama motoru optimizasyonu altyapılı alışveriş sitesi yazılımı ve veritabanı. (Eğer bir kereye mahsus satın alacaksanız vasat bir yazılım minimum maliyeti 1000 TL civarındadır. Ancak kurumsal firmalar kodlarını ya şifreleyip satar ya da kiralama usulü ile verir.)

6- Yazılım destek hizmetleri. Örneğin siteyi kurdunuz 4 ay sonra başka bir kredi karı firması ile anlaştınız, ya da kargo ödeme şekliniz değişti, ya da bir firma ile anlaştınız ve özel indirim kodları yayınlayacaksınız. Çalışan bir sitede oluşacak istekler için size vaktinde hizmet verecek yazılımcı veya yazılım firması. Hizmet sektöründe maliyetler değişkenlik gösterecektir. Bu desteği verecek kişi profesyonel ise servis ücreti günlük en az 200 TL talep edecektir.

 

Günümüzde bilgisayar yazılım firmaları, e-ticaret firmaları bu hizmetlerin tümünü vermektedir. Genelde yıllık ya da aylık ödemeli sistem ile bu maliyetleri tek bir kalemde sunan firmaların ortalama alışveriş sitesi kurma fiyatları aylık 60 TL - 100 TL arasındadır. Ancak ziyaretçi sayınız, dil sayınız ve sitenin gelişmişliğine göre bu maliyet çok daha yukarılara çıkacaktır. Örneğin hepsiburada.com gibi bir alışveriş sitesinin işletme ve yönetme maliyeti aylık 20.000 TL civarındadır.

Alışveriş Sitesi Kurma Fiyatları    Alışveriş Sitesi Kurma Rehberi    e-ticaret    Satış Sitesi    Alışveriş Siteleri

 
 

Alışveriş Sitesi Kurma

Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur

Alışveriş Sitesi Kurmanın Maliyeti

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Alan Adı Önerileri

Ucuz Alışveriş Sitesi Kurma

e-ticaret alışveriş sitesi kurmak

Kapıda Ödemeli Alışveriş Sitesi Kurmak

Alışveriş Sitesi Kurma Fiyatları

Alışveriş Sitesi Kurma Rehberi

Alışveriş Sitesi Kurmak    |    Alışveriş Siteleri    |    Satış Sitesi    |    e-ticaret    |    Alışveriş Sitesi    |    e-ticaret Paketleri    |    Alan Adı    |