Alışveriş Sitesi Kurmak

Alışveriş Sitesi Tasarımı

Alışveriş Sitesi Yapmak
Giyim Alışveriş Siteleri Takı Alışveriş Sitesi Çiçekçi Siteleri Elektronik Alışveriş Siteleri Bebek Siteleri Beyaz Eşya Siteleri

Alışveriş Sitesi Açmak   >  Alışveriş Sitesi

            Ucuz Alışveriş Sitesi Kurma             İyi Bir Alışveriş Sitesinde Bulunması Gereken Teknik Özellikler             Alışveriş Sitesi Hazırlama

Alışveriş Sitesi Tasarımı

Alışveriş sitesi, e-ticaret sitesi tasarımları 3 ayrı grupta yapılmaktadır.
1- İnternette aynı anda birden çok (yüzlerce) ürün satmak üzere yapılan tasarımlar
2- Anlık sadece 1 ürünün satışına odaklaşmış eticaret sitesi tasarımları.
3- Önce üyelik şartı koşarak bölgesel satış altyapılı alışveriş sitesi tasarımları.

Alışveriş Sitesi Tasarımları

Alışveriş sitesi tasarımları genelde birbirine benzerdir, onları ayırt eden küçük görsel ve dizayn farklarıdır. Genelde amerika ve avrupa kaynaklı popüler alışveriş site tasarımlarını takip eden Türk tasarım sektörü, kullanım açısından kullanıcıya yabancı tasarımlardan uzak durmaktadır. Ancak küçük değişikliklerin büyük farklar yaratması da kaçınılmazdır.

Alışveriş Sitesi Tasarımı

1- Normal Alışveriş Sitesi Tasarımları

- Soldaki resimdekine benzer anasayfaya sahip olan alışveriş sitesi tasarımları, genelde ana sayfa ve iç sayfalarda solda veya üstten açılır kategori listesine sahiptir. Bu kategorilendirmede kategori tıklanınca bir alt kategori açılır.

- Tasarımın sol veya üst bölmelerinde markalar listelenir.

- Ana sayfada belirgin büyüklükte dönen resimlerden oluşan flash    bir çalışma yer alır, böylece alışveriş sitesinde yapılan kampanyalar, indirimler , yeni ürünler ziyaretçiye belirgin bir şekilde gösterilmiş olur.

- Site tasarımında üyelik bölümleri genelde sağ üst veya sağ sütünda yer alır.

- Ürünlerin resim büyüklüğüne göre orta alanda, tasarımlarda ürün listeleri yer alır. Bunlar bazen 3 bazen 4 sütunlu gösterim şeklindedir. Bazı tasarımlarda bu resimlerin üstüne gelince resimler daha büyük olarak gösterilir.

- Ürün altlarında alışveriş sitesinin yapısına göre incele, hemen satın al, sepete ekle gibi düğmeler yer alır. Ürünle ilgili detay görmek için resme tıklamak yeterli olacaktır.

- Normal alışveriş sitelerinde ayrıca kargo, taksitlendirme seçenekleri için ana sayfada bilgilerin bulunduğu kutucuklar yer alır.

- Bunların dışında ana ve iç sayfa site tasarımında En Çok satanlar, en çok yorum alan ürünler, yeni ürünler gibi listelemeler yer alır.

- Ürün sayfa tasarımında ise ürüne ait görseller, ödeme seçenekleri, teknik özellikler, fiyatlar, alternatif ürünler ve ürün yorumları yer alır.

Alışveriş Sitesi Tasarımı2- Fırsat, İndirim Alışveriş Sitesi Tasarımı

- 2010 yılından sonra özellikle popülerleşen , ürün ve hizmet odaklı satış siteleri (grupanya, sehirfirsati, kampanyatreni.com) Fırsat ve indirim siteleri olarak adlandırılmakta.

- Genelde ana sayfa tasarımlarında tek bir ürün veya hizmetin lansmanını yapmaktadır. Yine sayfanın belli bir yerinde alternatif ürün veya hizmetler listelenmekte.

- Bu tür site tasarımlarında en belirgin özelliklik üyelik sistemidir.

- Facebook.com , twitter.com ve benzeri sosyal ağlar da tasarımların bir parçasını oluştururken satış içinde bu ağlar oldukça kullanılmakta.

- Satılmakta olan ürün veya hizmetin adeti, indirim oranı , yapılan satış adetleri ayrıca belirtilmektedir.

3- Bölgesel Satış Yapan Alışveriş Sitesi Tasarımı

- Fırsat veya indirim siteleri gibi olup, örneğin Ankara` dan giren ziyaretçiye ankaradaki bir mağaza ya da restorana yönlendiriken , İstanbul ziyaretçisini ise İstanbul` daki hizmete yönlendirmekte. Dolayısıyla site ilk açıldığında bölge bilgisi ve üyelik istemektedir.

 

Alışveriş Siteleri     Satış Sitesi Kurmak    Alışveriş Sitesi    e-Ticaret Sitesi    web sitesi tasarımı    e ticaret
 

Alışveriş Sitesi Tasarımları

Alışveriş Sitesi İsimleri

Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur

Alışveriş Sitesi Kurmanın Maliyeti

Alışveriş Sitesi Reklam2

GumusDukkani.com Gümüş Takı Alışveriş Sitesi

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Alan Adı Önerileri

İnternette Alışveriş Sitesi

Ucuz Alışveriş Sitesi Kurma

UcuzcuSite.com Ucuz Elektronik Alışveriş Sitesi

İyi Bir Alışveriş Sitesinde Bulunması Gereken Teknik Özellikler

Alışveriş Sitesi Yapmak

Ucuzsepeti.com Elektronik Alışveriş Sitesi

Hazır Alışveriş Sitesi

Alışveriş Sitesi Hazırlama

Alışveriş Sitesi Örnekleri

ZipirBaby.com Online Bebek Alışveriş Sitesi

Alışveriş Sitesi Tasarımı

e-ticaret alışveriş sitesi kurmak

Alışveriş Sitesi Kurmak    |    Alışveriş Siteleri    |    Satış Sitesi    |    e-ticaret    |    Alışveriş Sitesi    |    e-ticaret Paketleri    |    Alan Adı    |