Alışveriş Sitesi Kurmak

Ürün Satış Siteleri

Alışveriş Sitesi Yapmak
Giyim Alışveriş Siteleri Takı Alışveriş Sitesi Çiçekçi Siteleri Elektronik Alışveriş Siteleri Bebek Siteleri Beyaz Eşya Siteleri

Alışveriş Sitesi Kurmak   >  Satış Sitesi   >  Alışveriş Siteleri

            Satış Yapmak İçin Web Sitesi Kurmak             İnternetten Satış Yapmak İçin             Ürün Satış Siteleri

Ürün Satış Siteleri

Türkiye` de en çok tercih edilen internette ürün satış siteleri;
- Hemen her firma kendine ait bir online alışveriş sitesi üzerinden ürün ve hizmet satışı yapmakta. Örneğin gümüş imalatçısı gumusdukkani.com.
Bir de ürün satış siteleri olarak adlandırılan siteler var. Dileyen kişi ya da firmalar bu siteler üzerinden düzenli ya da bir kereye mahsus ürün satışı yapabilir.
En çok kullanılan Ürün satış siteleri

- Gittigidiyor.com; günlük ortalama 1 milyon kişi tarafından kullanılan ürün satış sitesi gittigidiyor üzerinden 0 veya 2. el ürün satışı yapmak oldukça yaygın. Her isteyen kişi bireysel olarak ürün satabileceği gibi isterse mağaza açarak birden çok online ürün satışı yapabilir. Bireysel olarak ürün satışında listelenen ürün başına 3 TL (2011 fiyatları) talep ediliyor, ayrıca ürün satılırsa sizden %10 komisyon kesiliyor. Örneğin bir ürünü 600 TL ye satmak isterseniz önce 3 TL listeleme bedeli daha sonra ürün satışında ise 60 TL komisyon ödüyorsunuz. Ayrıca ürününüzün açıklaması, listeleme türü ile ilgili ek özellikler için (yani ürününüzün listelemelerde üst sıralarda yer alması için) farklı ücretler talep edilmekte.

- Sahibinden.com; 2. el emlak ve oto ilan sitesi   olarak bilinen sahibinden.com artık tüm kategorilerdeki ürün satışı için kullanılmakta. Gittigidiyor.com benzeri satış yapılabilen site günlük ziyaretçi sayısı bakımından en büyük sitelerden biri olmasına karşın hala daha ağırlıklı olarak satılık emlak ve oto ilan girişi ve ilan inceleme amacıyla kullanılıyor.

- ebay.com ; Almanya menşeili site, dünyanın en büyük lider ürün satış sitelerinden birisi. Zaten gittigidiyor.com sitesinin önemli bir hissesinin bu firma satın aldı. Türkiye' de veya dünyanın herhangi bir yerinde ürünlerinizi satmak için kullanmanızı tavsiye deceğimiz sitelerden biri.

- grupanya.com ; Şehir fırsatı , grupfoni benzeri site bölgesel hizmet ve ürün satışı olarak hizmet veren önemli eticaret firmalarından biri. Ağırlıklı olarek gezi, tatil ve turizm hizmetlerinin satışını yapsa da belli ürün grunlarında da toplu satış yapabilmekte. Diyelimki İstanbul avrupa yakasına online çiçek satışı yaptığınız bir siteniz var, grupanyaya başvuruyorsunuz. Sizinle çalışmayı kabul etmeleri halinde milyonlarca üyeye sizin belirlediğiniz ürüne ait indirim kuponu için reklam maili gönderiyorlar ayrıca sitelerinde de satışı yapıyorlar. Diyelim ki 20 TL indirim çeki satışı yapıyorlar siz den de ürün başına yani kupon başına 2 TL ücret alıyorlar.

Üstteki ürün satış siteleri en çok tercih edilenlerinden seçilmiş olmakla beraber budün Türkiye' de bir çok firma ve web sitesi bu hizmeti vermekte.

Kendinize ait bir alışveriş siteniz mutlaka olmalı, ancak internette online ürün satışı yapmak için toplu mailing , google reklam , gazete, tv ve dergi reklamının yanı sıra ürünlerinizi yukarıda belirtilen sitelerden de satmayı ihmal etmemelisiniz.

Alışveriş Sitesi Kurmak   Satış Sitesi   Alışveriş Siteleri    Satış Sitesi Kurmak
 

Satış Siteleri

İnternetten Satış Yapmak İçin

Boyner Giyim Alışveriş Siteleri

Ürün Satış Siteleri

Satış Yapmak İçin Web Sitesi Kurmak

Online Satış Sitesi Kurmak

Alışveriş Siteleri Listesi

Alışveriş Sitesi Kurmak    |    Alışveriş Siteleri    |    Satış Sitesi    |    e-ticaret    |    Alışveriş Sitesi    |    e-ticaret Paketleri    |    Alan Adı    |